top of page


Annemiz Saadet Akköse'den aldığımız ilhamla büyümeye devam ediyoruz.

Saadet Akköse liderlik yolculuğuna 1995 yılında Erzurum’da küçük bir tuhafiye dükkanı ile başladı. Erzurum’a özgü el sanatı ürünleri ve başta su böreği olmak üzere yemek siparişleri alıyordu. Sadece kendisi çalışmıyor, çevresindeki bir çok ev kadınını da teşvik ederek onarında el emeklerini maddi değere dönüştürmelerine yardımcı oluyordu. 2017 yılında Anadolu Su Böreği olarak faaliyete başladığımızda annemizin yıllar önce üstlendiği görevi evlerine destek olmak isteyen ev kadınlarını istihdam ederek devam ediyoruz. Üretim tesisimizde çalışan ekibimizin tamamı kadın şeflerden oluşmaktadır.Kardeşler, omuz omuza

Anadolu Su Böreği hızla büyüyen bir aile şirketidir. Seda ve Serkan Akköse kardeşlerin her biri üretim, lojistik ve satış-pazarlama bölümlerini yönetmektedir.


Seda Akköse

Seda’nın görev bölgesi üretim tesisidir. Kadın şeflerimiz ve yardımcı personelden oluşan günlük ortalama 75 kişiyi koordine ederek ürünlerimizin lezzetinin hep aynı kalitede ve lezzette olması için arı gibi çalışıyor. Seda evli ve 2 çocuk annesidir. Ailesi ile vakit geçirmek onun için en değerli aktivitedir. Ayrıca boş zamanlarında doğa gezilerinden keyif alır.


Serkan Akköse

Ailemizin mütevazi bir şekilde yaptığı ev yapımı börek işini kurumsal bir şirkete dönüşmesine Serkan öncülük etmiştir. Anadolu’dan önce büyük ölçekli firmaların pazarlama departmanlarında uzun yıllar edindiği tecrübeleri ile satış-pazarlama, reklam ve bayileşme süreçlerini yönetmektedir. Serkan şirketimizin açıldığı ilk gün sahip olduğu enerjiyi ve heyecanı hiç kaybetmedi. Çünkü onun için her gün innovasyon ve problemlere çözüm bulmak için bir fırsattır. Serkan, evli ve iki çocuk babasıdır ve ailesiyle birlikte yeni yerler keşfetmek ve yeni lezzetler tatmak için seyahat etmekten keyif alır.Üretim Tesisimiz

Su böreği ve mantı üretimi Erzurum İkinci Organize Sanayi bölgesinde yer alan 2000 m2’lik tesisimizde yapılmaktadır. Üretimin büyük bir bölümü kadın şeflerimizin el emekleri ile gerçekleşmektedir. Ayrıca hamur hazırlama ve pişirme gibi süreçlerde otomasyon sağlayan endüstriyel ekipmanlar ile de standart ve seri bir üretim desteklenmektedir. Tesisimiz günlük iki ton su böreği ve bir ton mantı üretimi kapasitesine sahiptir. Ürünlerimiz ISO 22000:2005, ISO 9001:2015 ve COVID-19 Stay Safe standartlarına uygun olarak üretilmektedir.


Erzurum Kadın Gücü

Erzurum Kadın Gücü kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak eğitim ve iş hayatında eşit olanaklara sahip olmayan kadınlara destek olmak amacı ile oluşturulmuştur. Çok yakında, gurubumuz aracılığı ile ücretsiz profesyonel eğitimler, çalışma olanakları sunma, hibe ve kredi danışmanlığı, finans danışmanlığı hizmetleri vermeyi planlıyoruz. Ayrıca çok uygun koşullarda kendi iş yerlerini açabilecekleri bir bayilik programı da hazırlamaktayız. Grubumuzun adı Erzurum Kadın Gücü olsa da, ülkemizin bütün kadınları sunduğumuz hizmetlerden yararlanabileceklerdir.


Bilgi

Anadolu Hakkında

bottom of page