top of page

Güncel tedarikçi listemiz bu sayfanın sonunda yer almaktadır.


Civil Peynir

Böreklerimizde kullanılan civil peynir Erzurum’da faaliyet gösteren mandralardan tedarik edilir. Civil peyniri diğer peynirlerden ayıran özel yapısı sadece süt ve maya kullanılarak elde edilmektedir. Peynir üretiminde eklenecek her hangi ek bir malzeme peynirin orijinal yapısını bozmaktadır. Kullanılan malzemelerin yanı sıra üretim yerinin coğrafi şartları da civil peynir üretimi için önemli bir etkendir. Erzurum ve Kars gibi Doğu Anadolu Bölgesi’nin bazı şehirleri civil peyniri üretimine uygundur. Özetle, tadı ve tel tel yapısını koruyan her peynir katkı içermeyen bir üretim sürecinden geçmiş ve civil peynir üretimine uygun bir bölgede gerçekleşmiştir. Civil peyniri Türk Patent Enstitüsü tarafından Erzurum’da tescillenmiştir. 


Tereyağı

Tereyağı katkısız üretim yapan mandralardan tedarik edilir. Böreklerimizde kullanılmadan önce ürünlerden örnekler alınıp T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yetkilendirdiği bağımız laboratuvarlarda saflık testlerine gönderilir. %100 süt yağı sonuçları alınan örneklerin alındığı ürünler üretime gönderilir. Laboratuvar testleri düzenli bir şekilde gerçekleştirilir. 


Un

Anadolu su böreği ve mantı ürünlerinin hamurunda Hekimoğlu Süper Lüks un kullanılır. Börek yapımına uygun olarak üretilmiştir. Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi üretici firmanın sitesinden tedarik edebilirsiniz.


Yumurta

Erzurum’un yerel yumurta üreticilerinden gezen tavuk sınıfına uygun yumurta tedarik edilmektedir.


Kıyma

Bulunan coğrafyanın tadında önemli etkiler bıraktığı bir ürün de etdir. Kıymalı su böreği ve mantılarımızda kullanılan kıyma Erzurum’da faaliyet gösteren ruhsatlı ve güvenilir kasaplardan tedarik edilir. Güncel tedarikçimizi sayfanın sonunda yer alan listede görebilirsiniz.


Kaşar Peyniri

Kaşar peyniri mantarlı kaşarlı ve patatesli kaşarlı ürünlerimize lezzetini veren önemli bir malzemedir. Kaşar peyniri tedariğinde Türk Gıda Kodeksi’ne uygun birinci sınıf üretim yapan yerel firmalar ile çalışmaktayız.Güncel Tedarikçi Listemiz


Civil Peyniri

Alkazan Süt ve Süt Ürünleri

Üretim Yeri: Erzurum


Tereyağı

Alkazan Süt ve Süt Ürünleri

Üretim Yeri: Erzurum


Un

Hekimoğlu Un

Üretim Yeri: Konya


Yumurta

Acar Yumurtacılık

Üretim Yeri: Erzurum


Kaşar Peyniri

Recep Acar Süt Ürünleri

Üretim Yeri: Erzurum


Kıyma

Yenişehir Kasabı

Konum: ErzurumBilgi

Gıda Güvenliği

bottom of page